Setkání s Demetrym


  Nicholas Demetry má spoustu seminářů a setkává se tak s hodně lidmi. To znamená, že každého vidí pouze v daném okamžiku, může vidět jeho stav, ale myslím, že nemá důvod si tolik lidí neustále pamatovat. Proč také?

  Při semináři o minulých životech nás tam bylo určitě přes 50. Po meditaci do minulosti byla spousta otázek a na mne najednou padla únava a chtěla jsem ven. Prohodila jsem místo toho ale vduchu přáníčko, že by to chtělo si zatancovat, zaspívat si,...prostě něco, protože mi připadalo, že se tam vzduch dá už na základě těch všech dotazů krájet.

  Najednou padl jeden zvláštní dotaz, na který nevěděl hned, jak odpovědět, něco o smíchu před spaním. Začal odpovídat, že si dát teplou koupel nebo něco tak .... Už si to ani nepamatuji.

  Do toho pán, co seděl vedle mě něco prohodil: A v tom okamžiku se mi začaly objevovat obrazy, které mě rozesmály. A nejenom obrazy. Prostě mě začalo lehtat břicho a musela jsem se začít smát. Najednout mě ale smích nešel zastavit a ten pán, ať mu tedy řeknu, čemu se směju. To ale prostě nešlo, najednou jsem měla pocit, že smích ovládá mě a jen se cítím šťastná a potřebuji se smát a smát. To by nebylo asi tak nic neobvyklého. Ale okolo mne se lidé najednou začali přidávat, i když nevěděli, čemu se smějí. Najednou to přerostlo v lavinu smíchu, kdy jsme se všichni smáli. Demetry, který seděl v předu, první nechápal, co se děje, ale pak se k nám také přidal.
  Byly to ale opakované výbuchy smíchu, které byly k neutišení. A bylo to moc fajn!!

  Stejně si myslím, že ten smích nebyl ode mne, ale že mi ho poslali andílci na základě mého obyčejného přání. Prostě uznali, že je to třeba.

  A jak smích trochu utichl, tak Demetry jen řekl: že existuje čínské přísloví, které říká: když se smějete, směje se s vámi celý svět, když pláčete, pláčete sám.
  Takže také takové trochu netradiční seznámení.

  Na druhé straně ale nevím, jestli to bylo úplně nejšťastnější seznámení. Z dnešního pohledu vím, ža bych na jeho seminář už někdy nešla!!! Občas je třeba něco brát jako zkušenost nebo skutečnost, která se asi měla stát. Ale pokud člověk nemusí něco zažít, tak tomuto je lepěí se rozhodně vyhnout!