Zajímavé knihy


  Každý člověk asi někdy sáhne po knize. Někdy ji dočte celou, někdy ji po pár stránkách odloží. Některé knihy jsou zase takové, ke kterým se lze neustále vracet, jiné se třeba jen přečtou, ale mohou změnit celý život.

  Knihy je taková moje slabost, i když v poslední době už nemám tolik času na čtení. Vždy si ale snažím nějaký čas na zajímavou knihu najít, alespoň občas. Je to určitý způsob odpočinku, relaxace, když myšlenky bloudí v jiné zemi či jiném světě. A to říkám, že sci-fi knížky nemusím. Ale opravdu při každé knížce se můžete určitým způsobem tak trochu zapomenout.

  Jinak ráda si přečtu knihy od různých autorů.V minulosti jsem ráda četla především povídky, ale nyní sáhnu i po větší knize, třeba z historie (Šalomoun a královna ze Sáby). Četla jsem i knížku Gejša nebo Egypťanky či Ples vlčic. Také jsem sáhla po knihách od Barbary Woodové nebo Joanne Harrisové (Čokoláda, Svatí blázni,...). Zaujaly mne také knihy o Ramsesovi. To jsem za dva měsíce přečetla všech šest knih od francouzského spisovatele Christian Jacq.

           

  Jako perfektní relaxace jsou určitě také knihy o zvělolékaři od Jamese Herriota. Ty je fajn mít v knihovně a když má člověk náladu, tak se do některého příběhu jen tak začíst.

  Občas se vracím i ke klasice od Jana Wericha, Karla Čapka,..., mám ráda i některé knížky od Miroslava Horníčka (Jak hledat slunce) nebo Františka Nepila.

  Asi několika lety jsem objevila některé knihy od Paula Coelho (Alchymista, Brida, Veronika musí zemřít,...) a také nějaké knížky od Richarda Bacha (Iluze, Racek, nebo Příručka Mesiáše).

  V poslední době jsem pak našla knihy od ekonoma Dana Arielyho, které mě zaujaly. Člověk pak začne trochu jinak přemýšlet o svém chování i různých nabídkách kolem něho. Určitě knihy stojí za přečtení. A jak že se jmenují?
  • Jak drahé je zdarma? -- Proč chytří lidé přijímají špatná rozhodnutí?
  • Jak drahá je nepoctivost -- Proč každému lžeme, hlavně sami sobě
  • Jak drahá je intuice
           

Slova Richarda Bacha
Příručka Mesiáše

"Proč si myslíte, že jste divní a odlišní,
že stojíte osaměle stranou,
když jde jen o to, že jste
dosud nenašli svou rodinu?"
nebo
"Neexistujeme proto, abyste na svět
udělali dojem.
Existujeme proto, abyste žili svůj život
způsobem, který vás učiní šťastnými."

Stephen Clarke - MERDE

Knihy se slůvkem "merde" mi pomáhaly ke zlepšení nálady. Angličan v Paříži v různých při různých malérech a několika kulturních šocích.
Knihy jsou psané s příjemným humorem a nadhledem po mnoha letech prožitých ve Francii.

  Jedná se o knihy:
 • Merde! Rok v Paříži
 • Už zase skáču přes Merde!
 • Celkem jde o Merde
 • Merde Impossible
 • Faktor Merde
 • Merde po evropsku
 • a další

Strovolský mág

Kniha, která se mi dostala do rukou po semináři s Nicholasem Demetry.
Strovoloský mág byl léčitel a duchovní učitel, který žil na Kypru. Měl také přezdívku Daskalos. Celý svůj dlouhý život nezištně pomáhal druhým a vedl je k poznání, respektování a ovládání duchovních zákonů. Text knihy tvoří většinou záznamy rozhovorů s Daskalem a rovněž jeho poučné monology.


Dokonalý život

Když jsem si přečetla rozhovor s Pavlem Vosobou, tak jsem měla pocit, že bych si jeho knihu chtěla přečíst. Nezklamala jsem se a moc se mi kniha líbila. Zajímavý pohled na svět a na život kolem nás.
Už její podtitul zní zajímavě: "Být průměrný není normální".