Povídání a meditace s Demetrym


  Jednou jsem si s kamarádkou povídala o meditacích a prostě najednou mi řekla, že byla na příjemné meditaci, kterou vedl jeden američan, lékař Nicholas Demetry. Něco mi o tom povídala a tak jsem si řekla, že by to nemuselo být špatné, že bych to mohla zkusit. Řekla jsem jí, že bych za ní přijela do Bratislavy a že bych šla s ní až bude zase na Slovensku.

  A asi o půl roku později mi psala, že bude mít Demetry v Bratislavě i seminář. Nejprve jsem nebyla jsem úplně rozhodnutá. Nakonec jsem ale na slovenských stránkách našla rozhovor s Demetrym, ve kterém mě zaujalo několik myšlenek, a tak jsem začala být najednou zvědavá.

  Myslím, že setkání s ním mě hodně ovlivnilo.

  Později jsem si pak přečetla ještě jeden rozhovor, který se nachází na stránkách Indigo centra v Českých Budějovicích, kam také jezdí.
  Jinak v dolní části stránky se pak nachází ukázky mých poznámek z uvedených seminářů.

 • Rozhovor - Nicholas Demetry
 • Rozhovor - Nicholas Demetry - z českých stránek
 • volný překlad ze stránek Nicholase Demetryho - Duchovní léčení a čakry
 • volný překlad ze stránek Nicholase Demetryho - Práce s elementály

Kdo je Nicholas Demetry?

Nicholas Demetry je holistický psychiatr, léčitel a učitel energetického spirituálního léčení. Studiu a učení psychospirituální praxe se věnuje od svých 22 let.
Studoval tradiční medicínu a spirituální léčení u rozličných učitelů, léčitelů a šamanů. Do své práce integruje obě stránky medicíny, tradiční i alternativní.
Lékařský diplom získal na Emory University School of Medicine. Transkulturní psychiatrii a mentální léčitelství studoval na University of Hawai a u tradičních šamanských léčitelů na Papui Nové Guinei. Zasadil se o výzkum hlubších zákonitostí mentálního léčení a nemoci.
Různé druhy spirituálních praktik a putování se naučil u kyperského mystika a léčitele Dr. Stylianose Atteshlise, známějšího pod jménem Daskalos nebo Strovoloský mág.
Nicholas Demetry
MUDr. Nicholas Demetry je autorem několika knih, z nichž dvě (Apokalypsa míru a Cesta léčby a přeměny) byly přeloženy do češtiny.
Má privátní praxi v Atlantě (USA) a je ředitelem Mezinárodní školy energetického léčení Etherikos v Atlantě. Přednáší a vyučuje po celém světe.
Další informace naleznete na http://www.etherikos.com.
Do slovenštiny byla přeložena také jeho poslední kniha s názvem Božské partnerstvo (Divine partnership). Můžete si o ni přečíst na http://aromaterapie.m-skoleni.cz.
Kniha přináší praktické metody léčení, jež se vztahují k doposud málo pochopené povaze člověka. Autoři zde dokázali pojmenovat příčiny obecně rozšířené emoční bolesti a traumat.
V knize naleznete nové podněty pro vlastní duchovní cestu, cestu ke zdraví i štěstí, a poznáte radost z Božské lásky, která je základem každého uzdravení a naplnění.
Kniha začíná psychologickým zkoumáním archetypu apokalypsy.
Zaměřuje se na proces duchovní přeměny, jehož cílem je vyvolání celkové transformace proroctví. Od tohoto základu se obrací ke kořenům západní kultury a k archetypu dvanácti Herkulových úkolů. Poskytuje tak spolu s řadou pomocných meditačních cvičení moderní mapu pro proces přeměny.

Trojúhelník energií

Trojúhelník spoluzávislostí nezdravých energií:
Zachránce (mučedník)
Přebírá odpovědnost za všechno a za všechny, trpitel nebo spasitel, pak výčitky za něco, že mohlo být lepší. Často je za tím snaha, aby ostatní projevili náklonnost.
Zneužívatel
Ovládání druhých, zneužívání, obviňování, nesprávné zacházení s vůlí, diktátor, pronásledovatel, soudce.
Oběť
Je zoufalý, nešťastný, ustaraný, zranitelný,…

Jak to bude po transformaci

Role z minulého života ovlivňuje role a situace současného života. Pozor, pocit viny je silným faktorem. Proto elementály života ovlivňují nové zrození.
Jediné východisko je spojení s Láskou, poprosit o odpuštění. Tím se může vystoupit z této hry a vstoupit do vyšší lásky, vyšší energie.


Při transformaci si zachránce si pokládá otázku: "Co je nutné, nevyhnutelné, milé?" A pokud se dostane do neutrality, pak je z něj mudrc, boží služebník pod ochranou archanděla Rafaela. Může pomáhat i materiálně, ale nejvyšší služba je duchovní spojení s vlastním zdrojem.
Při transformaci se z oběti stává milovník, který je pod ochranou archanděla Gabriela.
A ze zneuživatele se stává pokojný bojovník, který je pod ochranou archanděla Michaela. Jedná se o vznešeného bojovníka, například může chránit vlastní děti,….

Partnerské vztahy - kód duality

Je třeba se na vše dívat jako na božskou alchymii, ve které člověk prochází čtyřmi stádii až k dosáhnutí androgynu - spojení obou částí v sobě.


 1. úroveň - první čakra znamená jídlo a ochrana, 2 zase touha a sex, 3 je síla a ovládání. Proto vnímáme druhého partnera jako objekt.
 2. úroveň - čakra srdce a hrdla - zde je vše založeno na tvorbě soucitu - například, když se objevil konflikt, že partner něco udělal, ale je ochoten vrátit se a něco napravit, pak se něco ve vztahu již mění a není jen fyzické vnímání
 3. úroveň - šestá a sedmá čakra - zde si již konflikty představujete s pohledem duchovní bytosti, zde je již spojení se svým nadvědomím
 4. úroveň - střetnutí s vnitřním partnerem - animus (pro ženy) a anima (pro muže), dá se jen poprosit o nějaké řešení, co by se mohlo udělat, dá se popovídat si - rada je to nejvyšší duchovní poselství

Pocit viny

Na začátku duše pozná jen lásku, ale postupně si vytváří vztah s mocí. Znamení viny je proces obnovy duše zabývající se mocí a láskou, proces, který nahlíží do oblastí, kde jsme si nejméně chtěli přiznat svoji temnou stránku. Dotýká se minulého života, kde jsme volili mezi láskou a mocí a zvolili jsme moc. A pak vina jako negativní elementál v nás přetrvává.
V důsledku této volby dochází ke ztrátě vnitřní autority, zakořeňují se v nás pak pocity nedostatečné hodnoty, hanby a viny spolu s hlubokým pocitem opuštění Bohem. Následně se pak vine ze života do dalšího života řetězový efekt nedůvěry v sebe a své schopnosti používat moc laskavým způsobem.
Znamení viny je nejsilnějším a nejhlubším procesem, kterým si můžeme projít a sahá až k samotným počátkům bytí.