Výlety do okolí Prahy


Nevím, jestli toto můžu už zařadit do okolí Prahy. Údolí Divoké Šárky je vlastně součást Prahy, ale hezká součást a stojí za to si udělat čas a zajet se sem podívat.

Údolí Divoké Šárky

první pohled na skály v oblasti procházka údolím potůček, který vytvořil údolí různě tvarované skály
kouzelné údolíčko jen tak se zasmát malá jeskyně horní část údolí
horní část údolí pohled do údolí oblast s mnoha stromy protější strana údolí
přehrada Džbán pomalé loučení s údolím pomalé loučení s údolím  
Pokud člověk něco zná historie a má rád i přírodu, určitě nesmí vynechat procházku do oblasti Divoké Šárky. Toto údolí je nejenom krásné, ale je především spjato s naší historií. Každý si určitě hned vzpomene na období Dívčí války.
Nejprve bylo zataženo, tak jsem si říkala, že ani moc fotit nebudu, ale postupně vysvitlo sluníčko a nestačila jsem obdivovat různé skály a skalky v této oblasti. Myslím, že na toto místo se rozhodně budu ráda vracet, když budu mít v Praze trochu víc času. A létě se dá navíc okoupat i v přehradní nádrži Džbán.

Výlet s vyhlídkou na Vltavu


V Praze jsem zůstala i přes víkend, nějak se mi nechtělo v pátek večer odjíždět a zase v neděli se vracet. Proto jsem si v sobotu udělala výlet jousek za Prahu. Autobusem jsem se dostala neprve do Štěchovic a pak dále do vesničky Teletín. Na internetu jsem si našla, že právě tam je jedna z nejzajímavějších vyhlídek na Vltavu. Řeka se tam hluboce zařezává so údolí a přitom tvoří zajímavé smyčky. Myslím, že pokud se podíváte na některé fotky, dáte mi určitě za pravdu, že výlet do této oblasti stála za to.
most přes Vltavu Štěchovice vyhlídka Máj u Teletína vyhlídka Máj u Teletína vyhlídka Máj u Teletína
zátoka Vltavy z vyhlídky Vltava z trochu jiného výhledu Vltava z trochu jiného výhledu Vltava z trochu jiného výhledu
Vltava z trochu jiného výhledu cestou zpět do Štěchovic okolní krajina z parníčku okolní krajina z parníčku
soutok Sázavy s Vltavou zajímavé břehy Vltavy jedno ze zdymadel, které parníček musel překonat a už jsme na kraji Prahy
A aby nezůstalo jen u této vyhlídky, vracela jsem se postupně podél Vltavy pěšky. Nemám zde sice z cesty fotky, ale byla to zajímavá procházka krásnými lesy. Došla jsem i na Smetanovu vyhlídku, ale ta mě tolik nezaujala jako vyhlídka u Teletína.
A poslední úsek pěšky byla ještě cesta zpět do Štěchovic, kde jsem počkala na prníček. Prostě jsem se chtěla podívat, jak vypadá krajina kolem Vltavy. Vím, autobusem bych také něco viděla, ale určitě by to nebylo ono, přece jen to zkusit lodí zpět do Prahy bylo zajímavější. I když stáří parníčku bych se bála odhadnou a cena za jízdenku si myslím, že byla také trochu přehnaná. Určitě pohodlí a cena spolu nesouvisely. Ale aspoň jednou jsem cestu parníčkem po Vltavě chtěla zkusit.