Druhý výlet na Medvědí soutěsku


Výlet Medvědí soutěskou se mi moc líbil, ale měla jsem přání to zkusit ještě jednou, za hezkého jarního počasí. Proto, když jsem během týdne viděla předpověď, tak jsem se jen tak narychlo přihlásila.
Když jsme vyjížděli z Brna, počasí bylo sice zataženo, ale postupně se během cesty začalo vyjasňovat.
Ve vesničce Mixnitz se už sluníčko ukázalo naplno. Podél potoka jsme takto vyšli až k pokladně, kde je počátek Medvědí soutěsky.
Trochu mě tentokrát zarazily ty davy lidí v soutěsce, to jsem nějak nečekala. Ale i přesto to bylo hezké a teklo ve vodopádech i potůčcích spousta vody. Však se sami zkuste na některé fotky podívat..

Cesta nahoru ke vstupu

malé vodopády před soutěskou hora, která zaujme poslední metry před vstupem začátek soutěsky

A už jsme v soutěsce

to je ale žebříků všimněte si i té lávky nahoře tak tudy se šlo soutěska i se zelení
obyčejná tůňka jeden z vodopádů schůdky nebo žebříky... voda a jen samá voda
to je vody hezká zákoutí už jsme skoro na konci soutěsky malinké hořce
U horské chaty Steirischer Jokl jsem si jen tak sedla do kvetoucí louky (to byl velký rozdíl oproti mé první cestě - tehdy bylo vše pod sněhem a sedět se nedalo opravdu nikde). Nyní celá louka kvetla a všude do okolí byl krásný výhled, prostě hezký jarní les a probouzející se příroda.
Po krátké přestávce jsem si řekla, že chci znovu vyjít i na vrchol Hochlantsch (výška 1720m n.m.). Nejprve jsem se vydala sama a pak jsem se později přidala k jedné skupince lidí. Myslela jsem si, že jsou z našeho autobusu a většinu cesty jsem s nimi strávila. Až na konci jsem poznala, že patří k jinému zájezdu, ale to přece nevadí, hlavně, že si lidé rozumí a najdou společnou řeč.


Výstup na Hochlantsch

pohled z jedné menší vyhlídky tam je třeba vystoupit to jsme teprve začali stoupat to jsme teprve začali stoupat
je třeba se zastavit a jen se dívat je třeba se zastavit a jen se dívat je třeba se zastavit a jen se dívat stezka mezi kosodřevinou
ještě kousek ještě kousek Ještě před vrcholem jsme nahoře
prostě jen výhled na okolí úžasný výhled pohled z vrcholu na jezero a už opouštím vrchol
Ale ten výhled nahoře stál určitě za tu námahu. Vím, že kdybych ještě někdy takto jela, tak si výstup nahoru nenechám ujít. Fotky vám napoví určitě víc než slova, která bych zde mohla napsat.

Cesta dolů

tam je cíl cesty horská louka petrklíč kytičky pro potěšení
a ještě jeden šafrán sestupuje se lesem jezero v Teichalmu velká dřevěná kráva
Z vrcholu jsem se pak už vydala do Teichalmu sama. To už byla jen dlouhá cesta lesem z kopce. Ještě nad lesem bylo krásně vidět jezero u Teichalmu, ale potom už vás pohltil hustý krásný les. Krásně svěží, zelený. V jeden okamžik jsem se i zapomněla a sešla z cesty, ale pak jsem po chvíli zase značku našla..