Sebastiánův vodopád a oblast Schneebergu 2016


Po loňském méně vydařeném pokusu na výstup na Schneenberg jsem sledovala letos předpověď počasí, a protože mělo být hezky, tak jsem se ještě na poslední chvíli přihlásila na jednodenní zájezd do Alp.
I v Puchbergu bylo vidět, že to vypadá na krásný den. Ono se sice nahoře později občas zatáhlo, ale po chvíli se zase ukázalo sluníčko.

Puchberg

Puchberg Pohled na nádraží v Puchbergu Puchberg Puchberg
Puchberg Pohled na nádraží v Puchbergu Puchberg  

Cesta k vodopádu a stoupání k chatě EdelweissHutte

Po bezpečnostní pauze pro řidiče jsme vyrazili dál do Sonnleitenu, odkud se vychází k Sebastiánovu vodopádu (jeho výška je asi 40 metrů).
A pak už následovalo stoupání do sedla k chatě EdelweissHutte. Postupně se začalo zatahovat a při cestě lesem po hřebení začalo i pršet. U chaty pak chvíli dokonce padaly i kroupy. Už jsem si začala i myslet, že počasí zase nevyšlo.
Pohled na masiv Schneebergu Odtud jsme pak stoupali až nahoru Krásná krajina Skála nad Sebastiánovou chatou
Sebastiánův vodopád Potok v blízkosti vodopádu Pohled do údolí při výstupu na hřeben Ještě stále na hřebenu
Louka Putzwiese a vrchol Schneebergu v mracích Pohled do údolí u lanovky Pohled na Schneeberg od chaty EdelweissHutte  


Od chaty EdelweissHutte a výstup až na vrchol Schneebergu

Ale nakonec se mraky trochu začaly trhat, tak jsem to riskla a pokračovala dál. Postupně se přidalo ještě asi deset dalších lidiček. A bylo to fajn. Navzájem jsme si pak slovně pomáhali, kudy některé těžší úseky projít.
Jakmile jsme se dostali na Fadensteig (asi do výšky 1 722 m), tak nejnáročnšjší část výstupu byla za námi. Pak již následovala cesta po úbočí až k chatě Sparbacherhutte a dále na vrchol Schneebergu (2 076 m).
Zde se pak otevřel nádherhý výhled na okolní údolí ozářená sluncem.
Pomalu stoupáme směrem k vrcholu Výhled do údolí je prostě nádherný A už jsme na planině Fadensteigu Cesta po úbočí k vrcholu
Na cestě k vrcholu Zajímavá krajina Tam úplně vzadu je vidět už vrchol Úbočí vrcholu
Pohled z vrcholu do údolí Toto jsou opravdu Alpy Hezké, že? Tudy jsme šli na závěr
Moc se mi nahoře líbilo Jako z pohádky Kříž na vrcholu Schneebergu A teď nás čeká cesta zpět (vzadu chata Sparbacherhutte)
I když se občas zatáhlo a pršelo, tak bylo i hodně sluníčka a myslím, že výlet se mi moc vydařil. Na druhý den sice ještě trochu bolely nohy, ale to nevadilo. Určitě to stálo za to..