Soutěska Wasserlochklamm a klášter v Melku


Vypadalo, že nám je počasí nakloněno, tak jsme s radostí nastoupili brzy ráno do autobusu směr Rakousko. I během cesty bylo počasí hezké a asi za tři a půl hodiny jsme se dostali k řece Salze v místě, kde do ní ústí řeka Kolke. Tedy k soutězce Wasserlochklamm.

Řeka Salza

Hned řeka Salza mě okouzlila svou barevností. A co teprve dřevěný most, který přes ni vede na stezku do soutěsky. Trochu se sice houpe, ale je to příjemné a hlavně ještě více si můžete z něj vychutnat krásu řeky.
Tady je parkoviště a vstup do soutěsky Dřevěný most přes řeku Salzu Přecházení po dřevěném mostu Pohled na řeku Salzu
A ještě jeden pohled Most trochu z jiného pohledu    

A už jsme v soutěsce

Ale potom již raději rychle do soutěsky, podívat se, co tam vlastně čeká. Po vstupu to člověk hned nepocítí, ale po několika dalších metrech vás proudící voda učaruje. Ono není potřeba ani žádných velkých slov a stačí, když budete soutěskou tiše procházet. Voda vás vtáhne sama do děje.
Vstupuji do soutěsky Nejprve menší vodopády A jeden takový hned zblízka Nad tím zůstává dech stát
Prostě spousta vody A pro změnu zase něco menšího Voda se do kaňonu zařezala hluboko Někdy i okolní skály mají zajímavý tvar
Voda se prostě valí, jak jinak to nazvat A hned další z mnoha vodopádů Jeden z největších vodopádů Ale jak ho nejlépe vyfotit?
Není lepší víc z dálky? I kytičky zde najdete Pohled zpět do soutěsky Prostě taková malá soutěska
A kolik krásy v ní najdete Myslím, že zde není třeba ani nic dodávat Z vyhlídky je vidět i horu Erbaut Ještě jednou hora Erbaut
A opět zase nějaké kytičky V údolí dole u cesty je zaparkován náš autobus Zase jíný pohled z vyhlídky Tam uprostřed je jeskyně, odkud vyvěrá řeka Kolke
A jeden čmelák na pampelišce Poslední pohled na vodopády Tentokrát je kytička fialová A opět zpět dole u řeky Salzy
Soutěska není velká, ale opravdu hezká. Řeka Kolke má asi 1600 metrů, ale ty vodopády na ní stojí za to určitě vidět.
Vyšla jsem až nahoru na vyhlídku, odkud jsem mohla pozorovat okolní hory a také se podívat na místo, kde řeka Kolke ve skále vyvěrá. Zajímavý pohled byl i do údolí na místo, kde je výchozí místo výstupu.

Klášter v Melku

Po návratu ze soutěsky jsme pak odjeli do Melku. Město je známé především svou historií a klášterem postaveným na skále. Takto v podvečer to byla příjemná změna. Zárověň malý odpočinek v podvečerním sluníčku.
Klášter v Melku je na skále Velké budovy budící úctu Možná hlavní nádvoří kláštera Na nádvoří je i kašna
Úzká ulice vedoucí k chrámu V chrámu A ještě se podívám do města Pohled na město od kláštera
Podvečerní uvítání města I z náměstí je klášter dominantní Také z dola je klášter zajímavý Asi strážní věž původního opevnění města
Další pohled na klášter Stojím pod skálou Jsem na druhé straně ramena Dunaje