Něco z cest do Řecka


Mám ráda teplo, vodu a sluníčku. Asi proto jsem své první cesty zamířila na řecké ostrovy. V letním období je tam jednoduchá a levná doprava (chartelové lety), a to i přímo z Brna.
A protože tam letěli někteří známí lidé, tak jsem se k nim na začátku přidala. Později jsem pak už zkusila některé cesty sama, například na Maltu nebo Kypr.

Jen několik fotek na ukázku


Řecko - Skála Petra u Grikosu na Patmosu Řecko - Pohled na městečko Chora Řecko - Pohled na městečko Skala Řecko - Skály, jasná obloha a modré moře - to proč mám ráda tuto oblast
Řecko - Růžové květy na Patmosu Řecko - A pro změnu ještě květy bílé Řecko - Zátoky na Patmosu Řecko - Bílá lodička na modré hladině
Řecko - Pobřeží na ostrově Rhodos Řecko - Pohled na městečko Rhodos Řecko - Věže starého Rhodosu Řecko - Květy na plotě zahrádky

Patmos

Patmos je malý ostrov v Egejském moři ležící. Je nejsevernější součástí souostroví Dodekanézy, jež leží v těsné blízkosti tureckých břehů. Na ostrově najdeme významné starobylé památky, nádhernou přírodu a krásné slunečné pláže. Ostrov bývá nazýván Egejský Jeruzalém a to díky své zajímavé historii.

Klášter u jeskyně sv.Jana

Lipsi

Ostrov Lipsi se nachází jižně od ostrova Samos a je poutním místem Řeků. Najdete zde kostelék zasvěcený Panně Marii, který bývá nejvíce navštěvován.

poutní kostelík na Lipsi

Rhodos

Rhodos je součástí Dodekánského souostroví, které se prakticky nachází nejblíže tureckých břehům. Je to čtvrtý největší ostrov Řecka. Ostrovu Rhodos se také někdy říká ostrov věčného slunce. Jeho pobřeží je dlouhé 220 km. Má krásné romantické zátoky, ale občas i přeplněné pláže. Vždy si však můžete najít i hezké místo pro koupání.

Symi

Malý hornatý ostrov, který se nachází blízko tureckých břehů. Jeho architektura je touto blízkostí významně ovlivněna.

zajímavá architektura na ostrově Symi
u přístaviště najdete i věž