Nový Jičín

Školit jsem zde byla dvakrát. Předtím jsem město neznala, proto jsem se rozhodla, že aspoň trochu poznat okolí. Nejprve jsem se procházela jen po náměstí a v okolí centra. Proč? Zaujalo mě krásně náměstí s podloubím a sochou dvatého Mikuláše s jablky. Na ty jsem si mohla bez problémů i sednout.
Pak jsem se ale vydala i na hrad Starý Jičín, na kopec Svinec nebo se koupat do nedaleké malé přehrady.

pohled na náměstí náměstí žije jiný kout náměstí sv. Mikuláše s jablky
ulička od náměstí pohled na hrad novojičínský hrad hotel Praha
A tady jsou fotky z výletů do okolí Nového Jičína.
zbytek opevnění stačí vyjít kousek nad město vrchol kopce Svinec něco ke koupání
blízko Starého Jičína Starý Jičín Starý Jičín Starý Jičín
Starý Jičín Starý Jičín Starý Jičín všímejte si okolí

Druhá návštěva Nového Jičína

Podruhé jsem přijela do Nového Jičína v březnu, tak jsem moc o koupání neuvažovala, ale raději jen o výletech. Samozřejmě, že zřícenina hradu Starý Jičín nesměla chybět. Navíc jsem si udělala i výlet do Štramberka (vzpomínka na školní výlety z dětství), ale pak jsem šla prostě jen tak pěšky zpět do Nového Jičína lesem. Byla to nádherná procházka.
nádraží náměstí náměstí Podloubí kolem náměstí
Věž z původního opevnění města jedna z ulic Nového Jičína budou velikonoce studna na hradě
A znovu jsem si udělala výlet na Starý Jičín a Svinec, ale tentokrát jsem šla opačně. Protože byl březen (ještě není letní čas), tak jsem se nechala autobusem zavést pod hrad, tam jsem si jen vyšla nahoru. A protože jsem měla náladu ještě něco podniknout než bude tma, tak jsem šla kolem Mariánské studánky, přes Svinec zpět do Nového Jičína. Přičemž cestou jsem potkala velké množství sněženek.
příchod na Starý Jičín pohled na hrad vstupní věž jen tak na hradě
malý rybník pod Starým Jičínem Mariánská oční studánka a znovu na Svinec a už přichází večer
A jěště obrázky z výletu do Štramberka.
Náměstí ve Štramberku Kostel na náměstí ve Štramberku ještě pár schodů Pohled zpět při stoupání nahoru
Truba je hezká i zblízka nový pohled na krajinu a už se vracím dolů některé domečky ve Štramberku