Horné Jánošíkovy diery a Velký Rozsutec

Při první cestě jsem si přála vyjít na Malý Rozsutec. Proto jsem se na zájez nyní přihlásila znovu. Řekla jsem si, že vynechám Dolné Jánošíkovy diery a projdu jen Horní diery, kterými se dostanu do sedla pod Rozsutci.
Takže po příjezdu do Štefanové jsem hned vyrazila do sedla Podžiar a pak Horné Jánošíkovy diery.
Po cestě jsem si musela ještě vyfotit pohled na Rozsutce, to se prostě nedá odolat.

Začátek cesty

tím směrem se bude stoupat působí monumentálně nádherná krajina Srub v sedle Podžiar

Horné Jánošíkovy diery a výstup do sedla Medzirozsutce

Přes Horné Jánošíkovy diery se už opravdu stoupá. A to nejenom cestičkou, ale především někdy i po strmějších žebřících a schůdkách, ale také se jen tak za pomoci řetězů dostáváte vždy o stupínek výš.
Ale cesta tudy stojí určitě za to, nádherné vodopády, jezírka i bystřiny. Cesta vede mezi skálami a všude kolem směrem nahoru je krásně zelený les.
různé vodopády krásně čistá voda jezírka a žebříky občas jen potůček v lese
najednou opět vodopád prostě paráda docela prudké žebříky občas se leze i po skále
jen obyčejný potok ale hezký a čistý bystřina mezi skálami a zase vodopády a žebříky
další vodopád hezké, že opět jen potok planina nahoře
sasanka petrklíč a další kytička to je krása
jen se tak kochat Malý Rozsutec v sedle mezi Rozsutci nádherný les
Bylo to fajn vystoupat až nahoru do sedla Medzirozsutce. Pohled na okolní krajinu a Malý Rozsutec je k nezaplacení. Hlavně tehdy, když takto vyjde počasí.
Protože jsem si chtěla vyjít na Malý Rozsutec, šla jsem až k němu, ale byla zde spousta lidí a muselo se čekat. S takovou se to nedalo stihnout. Ale pak jeden kluk navrhl, ať jdeme na Velký Rozsutec. Tak jsem si nakonec řekla, proč to nezkusit?

Cesta na Velký Rozsutec

Nejprve se stoupá lesem do kopce (dost prudký a protože bylo krásně teplo, tak ze mne docela lilo). Později se ukázala pouze kosodřevina a člověk se pak již těší na vrchol.
Ale najednou vrchol není a vy zase začnete klesat. A takto se to zopakuje asi třikrát, až nakonec vidíte ten pravý vrchol a máte radost.
Jinak už během stoupání nádherné výhledy do krajiny, při kterých se jen tají dech. A pak spousta kytiček i v této výšce. Nyní to byly především hořce.
Velký Rozsutec pohled do údolí Malý Rozsutec je opravdu najednou malý krásná krajina
skutečný hořec cíl cesty předvrchol Velkého Rozsutce žlutá kytička
hořec poslední úsek cesty rozcestí, kam je třeba dojít vrchol Rozsutce
pohled do krajiny počasí opravdu vyšlo nádherné kopce na vrcholu
trochu menší kopce kříž na vrcholu kóta zajímavá skála
krajina jak z pohádky Velký Rozsutec
A nakonec už nastal sestup, který je dost náročný na nohy. Jednak dost prudký (je třeba sejít k takovému malému rozcestí - je vidět na některých fotkách. Po cestě se dokonce vyhřívala na sluníčku i zmije, ale pokud ji necháte na pokoji, ona nechá vás také.

Návrat do Štefanové

Poslední úsek od rozcestí jsem se snažila jít už rychle. Je to z kopce, ale zase úsek docela náročný na nohy.
louka plná blatouchů kouzlo Velkého Rozsutce skutečně je to jen Malá Fatra poslední ohlédnutí na závěr
Malá Fatra je moc hezká a výhled z Velkého Rozsutce mě ohromil. Stálo to určitě za to, i když cesta byla náročná.