Některá místa v Česku


Protože při své práci často jezdím po celé naší zemi, tak už mám hodně fotografií z různých míst. Nejprve jsem začala ukazovat fotky Prahy a okolí (proto mám tento odkaz samostatně) a nyní jsem se rozhodla, že postupně ukáři i fotky ostatních měst. Pokud chcete, podívejte se.
Přitom z některých míst mám jen pár fotek (byla jsem tam právě v období, kdy nebylo hezké počasí nebo v zimě, kdy je brzy tma), z jiných je jich zase hodně - někdy se mi až těžko vybíralo, co opravdu zveřejnit.Proto jsem některá města nechala jen zde na úvodní stránce a pro jiná založila stránku vlastní. Někde máte známé dominanty daného místa, někde jen zákoutí nebo něco z okolí, které jsem se snažila trochu také poznat.

Bruntál


Prakticky malé město na severu Moravy, kde jsem nebyla dlouho, ale podívala jsem se na nedaleký Uhlířský vrch s poutním kostelem. Hezky bylo vidět na celé Jeseníky a tuto procházku, pokud budete v Bruntále, určitě doporučuji.
počasí na procházku moc nebylo cestou na uhlířský vrch pohled zpět na Bruntál Uhlířský vrch
zastavení na cestě pohled na Bruntál pohled na Bruntál na konci se vyjasnilo
Začátkem března 2015 jsem byla v tomto městě na dva dny znovu. Nyní do rána ještě i trochu nasněžilo, ale odpolední procházku na Uhlířský vrch jsem si neodpustila. Nakonec se úplně vyjasnilo a byl krásný výhled i na Praděd.
pohled zpět na Bruntál Uhlířský vrch Cesta k Uhlířskému vrchu Pohled na Jeseníky s Pradědem
Pohled na Nízký Jeseník Pohled na Nízký Jeseník A nakonec cesta zpět  

Šumperk


Přijela jsem jen na krátkou dobu, tak jsem si chtěla město prohlédnout. Rozhodně zajímavé budovy, městu se říkalo "Malá Vídeň".
Nevěděla jsem, kde začít, tak, jak jsem se procházela po městě, došla jsem k radnici s věží. Tak jsem se zeptala, zda je možná byhlídka z věže. Byla. A stálo to opravdu za to, moc hezký výhled.
radnice pohled z věže pohled z věže neobvyklá kašna
a ještě jedna socha procházka městem muzeum čarodějnic a jedno překvapení

Vsetín


Ve Vsetíně jsem byla jen na dva dny, tak jsem nechtěla zůstat na pokoji a šla se projít do oklí. Kamkoliv ze Vsetína vyjdete, jdete prostě do kopce, ale krajina kouzelná, zelená. Však se sami podívejte.
Vseín na mě působil jako hezké čisté město s krásným okolím a jakoby přírodou vrostlou přímo do města.
věžička kostela hotel procházka okolím procházka okolím
jedna kytička kopce v okolí procházka okolím zpět ve městě

Frýdek-Místek


Do Frýdku-Místku jsem odjela jen na tři dny v lednu, tedy v zimě. Právě sněžilo a celou dobu bylo zatažené, ale i přesto jsem se pokusila udělat pár fotek, které mohou ukázat aledpoň něco ze zimní atmosféry města.
První odpoledne po práci jsem šla Místkem, druhé odpoledne jsou vyšla do Frýdku.
kostel v Místku náměstí ve Frýdku věž ve Frýdku ještě jednou na náměstí
Procházka parkem Malý kostelík ve Frýdku U kašny Náměstí u zámku ve Frýdku
Zasněšený zámek Pohled na mariánský kostel Mariánský kostel Frýdecká věž

Žďár nad Sázavou


Do města jsem přijela pracovně jen asi na tči dny, proto jsem se rozhodna se podívat po okolí. Prvním mým cílem byla Zelená hora.Viděla jsem hodně obrázků, slyšela věci, památka zapsaná v seznamu UNESCO,.... ale nikdy jsem tam nebyla.
Na další den jsem si pak udělala výlet do okolních krásných lesů, na závěr mě pak dostala socha Mamlasa!!! To jsem se musela smát, jednak už únavou a jednak i tím, že se mi opravdu líbila.
kostel u náměstí u Zelené hory ještě pár schodů pohled na Žďár
a ještě malá procházka kolem starý hřbitov cesta vedla kolem řeky rybníky v okolí
toto se mi líbilo jeden z mnoha rybníků pampeliška pro radost hezká socha

Ostrava

Pro mne je Ostrava zvláštní místo, taková docela náročná, i když místní se mnou nemusí souhlasit. Přitom si uvědomuji, že okolí Ostravy a Beskydy jsou moc krásné.

neobvyklý pohled na radniční věž

Rychnov nad Kněžnou

Malé městečko na severu, kde mě překvapilo hezky upravené náměstí i hotel, kde jsem bydlela. Bylo na něm vidět, že v období první republiky sloužil lidem na výlety nejenom do hor, ale i na plesy a jinou zábavu.
A pak jsem ještě obdivovala vodníka u nedaleké přehrady.

klidné okolí
vodní čeká u přehrady

Liberec

Zde jsem neměla po práci moc času, byla jsem zde začátkem března, bylo zde brzy tma, sníh už tál a všude mokro.
Proto i když jsem se po městě trochu toulala, tak jsem pak skončila v místním aquaparku. Ale jinak se mi moc líbila radnice a náměstí a určitě bych se ráda podívala i na Ještěd.

liberecká radnice
náměstí něco nejenom pro děti na náměstí

Trutnov

Malé městečko až u samých Krkonoš.

pohled na trutnov od mohyly
kaplička blízko mohyly