Karlovy Vary


Když se řekne Karlovy Vary, tak každému se hned vybaví, že je to lázeňské město. Sama jsem si musela přiznat, že nic jiného o něm také nevím. Takže jsem byla zvědavá, když moje cesta měla vést právě tam. Cesta byla sice náročná (spousta kamiónů na dálnici) a navíc mě tam hned přivítal i déšť a ochlazení.

První výlet do okolí

Ale hned druhý den po práci jsem si řekla, že se půjdu projít po okolí města, které je tvořeno krásnými lesy.Vyšla jsem po zelené značce směrem k Sv. Linhartovi a pak dále p modré ma Doubskou horu a dále k rozhledně Diana.
Nakonec jsem sešla zpět do Karlových Varů. Bylo už sice k večeru, ale na promenádě byli stále lidé a popíjeli z horkých pramenů. Tak jsem si také koupila malou nádobku na pití a z některých pramenů ochutnala.
zajímavé domy Pohled z vycházky do lesa Na Dubské vyhlídce Odpočinek v chatě U obrazu
Pohled na lesy z rozhledny Diana Karlovy Vary z rozhledny Diana Hotel Termál z rozhledny Chata Diana pod rozhlednou
Pomalu se vracím do města Hotel Pupp Řeka Teplá Na lázeňské promenádě
Také promenáda Jeden z mnoha léčivých pramenů Hadí pramen Socha v parku

Výlet na Andělskou Horu

Druhý den jsem se nechala zavést autobusem do Andělské Hory. Totiž, když jsem už přijížděla autem ke Karlovým Varům, tak mě zřícenina hradu z dálky zaujala.
Je hezká a určitě je i následující cesta lesem hezká směrem k Šemínské skále. Také jsem si tam všimla krásně vonících konvalinek.
Do Karlových Varů zpět jsem pak došla po červené značce.
Kostel v Andělské Hoře Na zřícenině hradu Andělská Hora Vstup na vyhlídku tvořenou starými zdi Zbytky zdí hradu působí monumentálně
Pohled z vyhlídky hradu Výhled přes hradní okno Zbylé zdi hradu Poslední snímek na hradě
U Štichlova mlýna Staré, zarostené zdi mlýna Cesta ke mlýnu Stoupání na Šemnickou skálu
Na Šemnické skále Pohled z Šemnické skály Konvalinka v lese Goethova rozhledna

Pěšky z hradu Loket do Karlových Varů

Při druhé cestě do Karlových Varů jsem si řekla, že by bylo se fajn podívat na hrad Loket. Měla jsem štěstí, našla jsem rychle autobus a po práci mě zavezl až téměř na místo. Navíc při vstupu na hrad jsem měla ten den i vstupné zdarma (dopředu jsem o této akci nevěděla). Je to opravdu hezký hrad a stojí za to se tam jet podívat. A když se pak podíváte na řeku Ohře, jak se kolem hradu aměstečka obtáčí a vytváří zde z celé oblasti téměř ostrov.
A protože bylo ještě hezky a svítilo sluníčko, vydala jsem se po modré značce podél Ohře pěšky zpět do Karlových Varů. Cestou jsem potkala jen několik cyklistů, ale zaujala mě především krajina. Zvláště pak Svatošské skály, ke kterým se pojí i zajímavá legenda. Přes řeku se v těchto místech nachází i úzká lávka, která celou atmosféru pěkně dokresluje.
Řeka Ohře Loket - věž kostela Most přes Ohři Hrad Loket
Pohled na Ohři Hrad Loket Cesta do městečka Loket Na mostě přes řeku Ohře
Jedna z uliček ve městě Loket Cesta podél Ohře Svatošské skály Svatošské skály
Svatošské skály Svatošské skály Svatošské skály Řeka Ohře
Řeka Ohře U Skalky v Karlových Varech U Skalky v Karlových Varech  

Několik fotek z podzimní cesty do Karlových Varů

Ostatní dny jsem se jen tal procházela po různých částech Karlových Varů. Například jsem se byla podívat k meandru řeky Ohře a jezu, který se zde nachází. Také jsem se dívala na místo, kde řeka Teplá vtéká do Ohře nebo jsem vyšla na skálu nad vlakovým tunelem. Je odsud hezký pohled na celé město.
Jez v meandru řeky Ohře Ostrov na Ohři u meandru Zde teče řeka Teplá do Ohře Dúm v Karlových Varech
Fontana před Alžbětinými lázněmi Alžbětiny lázně U řeky Teplá Altánek s Hadím pramenem
Na promenádě Na promenádě Řeka Teplá Nad vlakovým viaduktem
Pohled na Karlovy Vary od viaduktu Hotel Termal Řeka Teplá u hotelu