Silvestrovský výšlap na Brdo


Určitě je fajn nesedět na Silvestra doma. Zvláště tehdy, když opět po několika dnech vysvitne sluníčko. Sposta bláta mě trochu odrazovala, ale nakonec nezvítězila lenost, ale pohyb na čerstvém vzduchu.

Z Roštína po zelené na Brdo


Zajela jsem do vesničky Roštín. Odsud jsem se hned vydala po zelené značce nahoru do lesa. Tato cesta je asi na Brdo nejstrmější, ale za to romantická. Vede kolem Roštínského potoka, na kterém jsou menší vodopády a peřeje.
Chřiby Chřiby Chřiby Chřiby
Chřiby Chřiby Chřiby Chřiby
Chřiby Chřiby Chřiby Chřiby

Dál na Vlčák a Ovčáckou skálu


Z Brda jsem se po pohodlné lrsní cestě vydala na Vlčák. Ale nechtělo se mi vracet ještě dolů do Roštína, tak jsem se vydala nejprve po žluté značce směrem na Salaš. Ale cestou jsem sledovala mapu, abych včas odbočila do kopce k Ovčácké skále. Je moc zajímavá a tato cesta stála za to.
Poté jsem se opět vrátila na Vlčák a sešla opět dolú do Roštína.
Chřiby Chřiby Chřiby Chřiby
Chřiby Chřiby Chřiby Chřiby
Chřiby Chřiby Chřiby Chřiby
Výšlap byl fajn, i když rozhledna nebyla otevřena kvůli koronaviru. Jinak z rozhledny na Brdu je krásný výhled a stojí určitě za návštěvu i v jiném ročním období. Je to kamenná rozhledna z roku 2004, která stojí na místě původní dřevěné vyhlídky. Po vystoupání 99 schodů se rozprostře výhled na Jeseníky, Beskydy, Malé a Bílé Karpaty, Malou Fatru nebo při dobré viditelnosti dokonce na Alpy.