Přes Chřiby po červené značce


Po červené značne vede hlavní přechod přes celé Chřiby. Nechtěla jsem jít přes celé pohoří, ale jen část od zastávky u Buchlova.

Od zastávky u Buchlova dál


Zastávka je u značky zelené, tak se nejprve musí kousek pod Holým kopcem kolem Kamenné studánky projít na značku červenou. A tam se už začíná pomalu stoupat dál.
Jako první zrčitě zaujme Račí studánka, která je jen několik metrů od červené značky. Ale nic naplat, je třeba jít dál na horu až ke Kazatelně. Z ní je hezký výhled do krajiny i na Koryčanskou přehradu.
A pak už jenom studánka U mísy a kouzelný skalní útvar Kozel. I když je třeba přiznat, že v Chřibech se nachází spousta zajímavých skal a skalek.
Chřiby Chřiby Chřiby Chřiby
Chřiby Chřiby Chřiby  

Moravanská kouka a dál k Zavadilce a Kalíšku


Od Kozla se již snadno sejde k parkovišti U křížku a pak již lze pokračovat na Moravanské louky, kde mě překvapily krásně kvetoucí prstnatce májové (patří do chráněných vstavačových rostlin).
V blízkosti Zavadilky je pak zajímavá naučná stezka o historii mapování na našem území. Odsud jsem se dověděla, že už na Ptolemaiových mapách byly Chřiby známy, ale označovali je jako Orkynský les.
Líbí se mi i Kalíšek, nevelká skála, ale hezká. Je to podle pověstí místo, kde se tajně setkávali Čeští bratři před odchodem z Čech.
Chřiby Chřiby Chřiby Chřiby
Chřiby Chřiby Chřiby Chřiby
Jela jsem do Chřib autobusem a vlakem z Bohuslavic se chtěla původně vrátit. Při zjištění prvního vlakového spoje jsem nakonec zvolila autobus do Střílek a přestup na další do Brna. To spojení veřejnou dopravou by mohlo být trochu lepší, jinak jsou Chřiby moc hezké.