Zkouším si kreslit


Nikdy jsem se moc kreslení jen tak rukou nevěnovala. Na škole mě to sice výtvarka bavila, ale později na gymnáziu se mi kreslení zprotivilo. No, ono kreslit jen různé čárky a puntíky tuží a pak protikuřácké plakáty není opravdu nic moc. To mi věřte.
Pak jsem kreslila jen malým dětem jednoduché obrázky - kytičky, domečky... Jinak dlouho pak už nic. Ale vnitřně jsem měla pocit, že bych si to chtěla znovu aspoň zkusit. Nevěděla jsem ale jak? Jak se kreslí, jakou tužku, štětec, jak to uchopit. Prostě, aby mě to hned neodratilo.
Až pak jsem objevila, že existují kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou. Vyhovovalo mě na tom i to, že to není dlouhodobé a pravidelné, ale jen prostě víkendová akce, kde si prostě zkusím kreslit a něco se můžu třeba i naučit a dovědět o kreslení víc. Tak jsem se prostě přihlásila.
První jsme kreslili jen jednoduché čáry, nebo jsme měli kreslit obrázek oběma rukama, či si obrázek převrátit a kreslit po kouskách obráceně.
Pak jsme dostali za úkol kreslit první portrét z profilu. A najednou se mi začala líbit ta práce s tužkou a stínováním.
   
A pak jsem si doma začala zkoušet kreslit různé obrázky na základě fotek nebo obrázků z internetu. Jen tak pro zábavu a hlavně relaxaci.A některé obrázky si můžete zde prohlédnout, některé se více, některé méně povedly.
O rok později jsem pak byla na kurzu kreslení pastelem (křídami) a pak pastelkami.
Obrázky kreslené:

Nejprve kreslení tužkou

Několik portrétů
A ještě pár kytiček a jeden šnek
A takto jsem zkoušela kreslit nedávno krajinu.

Kreslení pastelem (křídou)
Později jsem byla na kurzu barevného kreslení pastelem, tak několik obrázků nejprve z tohoto kurzu. První to byly domečky, kde jsme měli za úkol použít pouze tři pastelky (červenou, modrou a žlutou - progresso, které se moc nedá rozmazat). Jejich překrýváním jsme pak měli zkoušet docílit různých odstínů barev. A pak jsme podle předlohy kreslili ovoce, vybrala jsem si jablíčko.
   
A nakonec jsme už postupně kreslili různé krajinky, květiny, zvířata. Myslela jsem si, že hlemýžď se mi bude snadno kreslit, ale dal hodně práce a výsledek není takový, jaký jsem si představovala. Naopak si myslím, že obrazky plachetnic a slunečnic se mi docela povedly. však se sami podívejte.
 
Tak tady jsou už obrázky, které ksem zkoušela kreslit doma.
 

Kreslení pastelkami
Naposledy jsem nyní vyzkoušela kreslení pastelkami. Líbí se mi to, protože není u toho takový nepořádek, jak u kříd. Prostě si jen roztáhnete pastelky a začnete kreslit.
Na prvním obrázku jsou vyfocené mé výtvory z kurzu (kytka ve vázičce je kreslená jen třemi pastelkami(červenou, modrou a žlutou). Dále už jsou obrázky, které jsem kreslila doma
Kytička z Indie růžička

Kreslení horkým voskem - enkaustika
Pod vánoční stromečkem jsem našla dárkový poukaz na kurz enkaustiky, neboli relaxačního malování horkým voskem. Řekla jsem si, že je to zajímavé a šla jsem to tedy vyzkoušet.
Myslím, že určitě zajímavá technika, ve které vlastně můžete vytvářet hodně abstraktní věci. Prostě něco jiného od klasického kreslení.