Toulky přírodou


    Občas mám možná práci náročnou, protože pracuji hodně s lidmi. Naučila jsem se tak chodit ven do přírody, jen tak odpočívat a prostě relaxovat.

    Někdy chodím na stejná místa, někdy vyhledávám místa nová, měním trasy výletů i procházek.

    Za tu dobu mám ale některá místa nebo oblasti, které s radostí mohu doporučit navštívit i jiným lidem. Podívejte se na ně. Třeba si tam také odpočinete nebo přijdete na jiné myšlenky.

    Nebo se jen tak můžete podívat na fotky z krátkých výletů po naší zemi, stačí klepnout na odkaz.

Babí lom a jeho okolí

Moc hezkým místem pro odpočinek i přemýšlení je Babí lom. Nejedná se ani tak o rozhlednu, ale okolní skály, které zde můžete procházet. Také si v létě jen tak můžete na některou z nich sednout a dívat se do krajiny.

Neuvěřitelná zákoutí

Brněnská přehrada

Kdo by neznal Brněnskou přehradu? Mnohokrát opěvovanou, ale také se na ni mnohokrát nadávalo, když v létě zarůstala sinicemi.
Dnes je už hezky vyčištěná, dá se v ní v létě koupat a ve zbylé roční období chodit na procházky. Příroda a lesy kolem jsou moc hezké a přítomnost vody působí příjemně.

Výhon a Knížecí les

Dnes už tam tak často nechodím, mám to trochu dál, ale pokud byste měli cestu kolem, určitě stojí za to se tam zastavit. Na kopci Výhon je nyní hezká dřevěná rozhledna pojmenovaná Akátová věž a vidíte z ní za jasného počasí až do Rakouska.
A Knížecí les, prakticky lužní lesy, které se nachází kolem Svratky a na kole se můžete projet až třeba do Lednice nebo i dál.

Rozhledna na Výhonu
Cesta Knížecím lesem

Pálava

Kdo byl aspoň jednou opravdu na Pálavě, nebral to úprkem, jak se to občas stává, ale opravdu hezkou procházkou s pozorováním okolí, pochopí, proč se tam člověk musí vrácet.
Je to neobvyklý kout naší země, který je krásný v každém ročním období. Vyzařuje hezkou energii a kdo ji začne vnímat, tak si Pálavu opravdu zamiluje.

Krásně čisté bílé skály

Rozhledna na Ostré horce

Pokud nemám moc času nebo je chladnější počasí, jen tak se proběhnu do lesů kolem Soběšic a na rozhlednu na Ostré horce.
Když si vyběhnete nahoru a začnete se dívat na okolní krajinu, máte pocit, jakokdyby se všechno ztišilo a vy nasloucháte jen krajině a vlastnímu dechu.

Rozhledna odkud uvidíte až na Pálavu