Co ráda dělám nebo zkouším dělat


  Na základě zájmů se prý dá trochu poznat, jaký člověk je? Nevím, jestli je to úplně pravda, ale moje zájmy jsou tak rozdílné, že nevím, zda by to mohlo platit. Jsem celkem normální človíček, který se zajímá o přírodu, literaturu až po počítače a práci s různými programy, nebo také meditaci.
  Jezdím ráda hlavně na kole, někdy jen tak kam mě napadne, někdy si trasu trochu naplánuji, alespoň přibližně. V zimě ale kolo odložím a raději se vydám někam pěšky. Přece jen mám ráda teplo a na kole v zimě moc tepla není.

  V létě se také ráda chodím koupat, nyní, když bydlím v Brně tak je to Brněnská přehrada nebo nádrže v Mariánském údolí. Když jsem bydlela na vesnici, tak to byly nedaleké rybníky. Přece jen koupání v přírodě mě připadá lepší než jen v bazénech. I když ani plavání v bazénu se nevyhýbám.

  A co ještě ráda dělám? Fotografuji. Mám ráda záběry z přírody, fotky květin a někdy fotím i zvířata.

  Dalším mým koníčkem jsou knihy, i když v poslední době na ně nemám tolik času. Přečtu si ráda knihy od různých autorů. V minulosti jsem ráda četla především povídky, ale nyní sáhnu i po větší knize, třeba z historie (Král Šalomoun a královna ze Sáby). Četla jsem i knížku Gejša nebo Egypťanky či Ples vlčic. Také jsem sáhla po knihách od Barbary Woodové nebo Joanne Harrisové (Čokoláda, Svatí blázni,...). Zaujaly mne také knihy o Ramsesovi. Přiznám se, že jsem přečetla všech šest dílů od francouzského spisovatele (Christian Jacq).

  Ale mám ráda třeba i knihy o zvělolékaři od Jamese Herriota. Občas se vracím ke klasice od Jana Wericha, Karla Čapka,..., mám ráda i některé knížky od Miroslava Horníčka (Jak hledat slunce) nebo Františka Nepila. Asi několika lety jsem objevila knihy od Paula Coelho (Alchymista, Brida, Veronika musí zemřít,...) a také nějaké knížky od Richarda Bacha (Iluze, Racek, nebo Příručka Mesiáše).

  Přes knížky o čakrách a auře jsem se dostala před mnoha lety až k meditacím. Také díky různým zvratům v mém životě jsem se dostala k zajímavým lidem, k reiki nebo k etikoterapii.
  Dostala jsem se tak až na seminář etikoterapie s panem doktorem Vogeltanzem. Nebo do Bratislavy na meditace, které vede dr. Nicholas Demetry (jeho stránky http://www.etherikos.com). Slyšela jsem o něm a pak jsem si našla rozhovor s ním, který mě zaujal.

  No a abych byla i tady v tomto světě, tak mě baví i některé ruční práce a pak květiny, jejich pěstování. Tím, že jsem se přestěhovala do bytu s velkou terasou, tak zde sázím kytky, keříky, sekám trávu, trhám plevel,.... a baví mě to.

  A když už tolik pracuji na počítači, tak si občas hraji i s grafikou.